Türkiye’nin 4. Sanayi Dönüşümü’ne katkı sağlamak isteyen Habitat ve Microsoft bir araya gelerek Geleceğini Tasarla Projesi’ni hayata geçirmiştir. Proje kapsamında düzenlenecek hackathon ile bilişim sektörünün en çok ihtiyaç duyacağı ve en hızlı gelişim sağlayacağı alanın büyümesini desteklemek, Türkiye’de yenilik pazarının büyümesine katkıda bulunmak, gençlerin teknoloji üretme ve geliştirme konusundaki ilgilerinin arttırılması hedeflenmektedir.

Teknoloji ve İnsan Kolejleri (Tink) iş birliğinde yapılacak “Engelsiz Hackathon” ile engellilerin hayatını kolaylaştıracak teknolojik projelerin geliştirileceği etkinlik, 30 Kasım-1 Aralık 2019 tarihlerinde Facebook İstasyon’da gerçekleştirilecektir.

Sadece lise öğrencilerinin başvurabileceği Engelsiz Hackathon’da engelleri aşacak çözümler bulmak ve bunları hayata geçirmek için ilk adımlarını atacaklar. Katılımcılar varsa kendi projelerini geliştirebilecekleri gibi, projelerini sunabilecekleri gibi diğer katılımcılarla gruplar halinde başka proje oluşturabilirler veya gruplara destek verebileceklerdir.

Etkinlik 2 günlük bir çalışma ortamında 24 saat boyunca süren süreçte, sınıf içi eğitimler verilecek ve bu eğitimlere gruptan bir kişi katılırken diğerleri çalışmaya devam edebilecekler.

* Etkinlik ve eğitim dili Türkçe olacaktır.

* Etkinliğe katılan gruplar en fazla 4 kişiden oluşmalıdır.

* Konular/projeler daha öncesinde çalışılmamış olmalıdır.

* Etkinlik 24 saat boyunca sürecektir.

* Katılımcının eğitim programında belirtilen derslere %90 oranında katılması zorunludur.

(Her gruptan bir kişi eğitime katılırken diğerleri çalışmaya devam edebilirler.)

* Katılımcılar ihtiyaçları doğrultusunda kendi bilgisayarlar ve materyallerini getirebilirler.

Not: Etkinlik ili dışından gelen katılımcıların ulaşım ve konaklama masrafları kendileri tarafından karşılanacaktır.

Soru ve görüşleriniz için (0)212 265 33 14/15 numaralı telefondan ya da bilisim@habitatdernegi.org mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.