Microsoft ve Habitat Derneği ortaklığında yürütülen ve gençlerin dijital teknolojileri kullanma yetkinliklerini geliştirmeyi hedefleyen Geleceğini Tasarla Projesi, Karma Eğitim Modeli segmentlerinden biri olan Dijital Okuryazarlık Eğitimi’nde kişilerin dijital teknolojileri kullanırken bilgiyi bulma, anlama, analiz etme, üretme ve paylaşabilme becerilerini artırarak yeni medya ve iletişim ortamlarıyla etkin bir şekilde etkileşim kurmasını amaçlamaktadır. Bireylerin yirmi birinci yüzyılda büyük bir öneme sahip dijital yetkinliklerle donatılmasını sağlayan Dijital Okuryazarlık Eğitimi’nde şimdi senin desteğine ihtiyacımız var. 

Sen de bireylerin dijital okuryazarlık becerilerini artırarak dijital teknolojileri daha etkin bir şekilde kullanmaya başlamalarında onlara yardımcı olmak istiyorsan, 07-09 Ekim tarihleri arasında çevrim içi olarak gerçekleşecek Eğitmen Eğitimi’mize katıl.   

Kimler eğitmen olabilir? 

  • Sivil toplum alanında gönüllü olmak isteyen ve proje gönüllü eğitmeni olma konusunda yüksek motivasyona sahip,   
  • Dijital yetkinlikleri gelişmiş ve özellikle kendisini iyi bir “dijital vatandaş” olarak tanımlayan 18 yaş üstü bireyler başvuruda bulunabilir.   

Eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir? 

  • Karma Eğitim Programı kapsamında gerçekleşecek olan çevrim içi eğitimlerin katılımcılara aktarılmasından,  
  • Eğitimlerin raporlamasından,   
  • Projenin çevrim içi ve çevrim dışı kanallarda elçiğini üstlenmekten sorumlu olacaktır.   

Eğitim detayları nelerdir? 

Çevrim içi düzenlenecek eğitim 2 gün sürecek olup Microsoft Teams uygulaması üzerinden gerçekleştirilecektir. Eğitime tam zamanlı katılım gerekmektedir.   

Eğitim Tarihi ve Süresi: Dijital Okuryazarlık Eğitmen Eğitimi, 07-09 Ekim 2021 tarihlerinde  gerçekleşecektir. 

Son Başvuru Tarihi: 05 Ekim 2021 Saat: 12:59 

Sorularınız için ruzgar@habitatdernegi.org ve dijitaldonusum@habitatdernegi.org
adreslerine mail atabilirsiniz. Proje hakkında detaylı bilgiye  buraya  ve  buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.   

Proje Hakkında  

Geleceğini Tasarla Projesi, gençlerin yirmi birinci yüzyıl becerileriyle donanarak bilgi teknolojilerini kullanma yetkinliklerini geliştirmeyi ve profesyonel yaşamlarında onları destekleyecek dijital yetkinliklerini şekillendirerek istihdam edilebilirliklerini artırmayı hedeflemektedir. Microsoft ve Habitat Derneği ortaklığında, “Türkiye’de E-Yönetişimin Gelişimi için Gençlerin Etkin Kılınması” vizyonu doğrultusunda, “Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor” adıyla 2004 yılında yola çıkan proje; 2014 yılında “Geleceğini Tasarla” ismini almış ve bugüne kadar yüz binlerce gencin dijital becerilerini geliştirmede ve istihdamında önemli bir rol oynamıştır.