Habitat Derneği‘nin 2006 yılından bu yana CISCO ortaklığında yürüttüğü “Bilişimde Genç Hareket” projesinin amacı, gençleri bilişim ve ağ teknolojileri alanında eğiterek, onları yarının dünyasına hazırlamak ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden yüzlerce genci, bilgi temelli toplumun ve ekonominin bir parçası haline getirirken gönüllülük ilkesi ile toplumsal bilinç kazanmalarını sağlamaktır.

Bilişim ve ağ teknolojileri alanında eğitim alarak, ülke ekonomisine katkıda bulunacak genç potansiyelin yetiştirilmesine yönelik, ülke genelinde 16-26 yaş arasında gençler gönüllü eğitmen olmak için seçilmekte ve Habitat Cisco Networking Akademisi kapsamında bilişim eğitimleri almaktadır. Gönüllü eğitmenler illerinde sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı gençlere bu eğitimleri ücretsiz olarak sağlamaktadır. Bilişimde Genç Hareket, teknoloji, bilişim, sosyal sorumluluk ve gönüllülüğü bir araya getirir. Gönüllü eğitmenler kişisel gelişmelerine katkıda bulunur, iş deneyimi kazanırlarken kendi şehirlerindeki dezavantajlı gençlere destek olup, ülkenin gelişmesine katkıda bulunurlar.

Kimler Eğitmen Olabilir?

Üniversite öğrencileri, yazılım, ağ veya donanımla ile çalışan ilgili kuruluş çalışanları, bilişim ve teknolojiye ilgisi olan ve/veya gönüllü proje eğitmeni olma ve eğitimleri organize etme/eğitim verme motivasyonuna sahip olan 18 yaş ve üzeri bireylerin eğitmen eğitimine başvurmasını bekliyoruz.

Eğitmenlerin Sorumlulukları Nelerdir?

Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda yerel eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde en az 100 kişiye ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir. Ayrıca yaşadığı ilde projenin eğitim dışı faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin savunuculuğunu yapması beklenmektedir.

Bu kapsamda 30 Ocak-3 Şubat 2019 tarihleri arasında Erzurum’da eğitmen eğitimi yapılacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 24 Ocak 2019

Başvuru Formuna Ulaşmak için Tıklayınız.

[cs_fancybox icon_type=”outlined” icon_shape=”circle” icon_size=”lg” title=”BAŞVUR!” icon=”im-quill3″ icon_background=”#d9534f” icon_color=”#ffffff” box_background=”#d9534f” box_text_color=”#ffffff” box_title_color=”#ffffff” link=”url:https%3A%2F%2Fform.jotform.com%2F90072056157958||target:%20_blank|”]

Habitat Derneği ve Cisco ortaklığında
“Bilişimde Genç Hareket” Projesi Gönüllü Eğitmeni Ol!

Son Başvuru Tarihi: 24 Ocak 2019

[/cs_fancybox]

Eğitmen eğitiminin detayları nelerdir?

  • Katılımcıların yol, konaklama ve 3 öğün yemek masrafları proje tarafından karşılanacaktır.
  • Eğitimin gerçekleşeceği şehir bilgisi sadece başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler ile paylaşılacaktır.
  • Kontenjan 25 katılımcı ile sınırlıdır.
  • Katılımcıların eğitimin tamamına katılması gerekmektedir
  • Ağrı, Ardahan, Artvin, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Muş, Tunceli veya Van illerinde yaşıyor/öğrenciyseniz eğitime başvurabilirsiniz.
[elfsight_social_media_icons id=”16″]