“Sosyal medya hesaplarının ve sosyal medya araçlarının daha doğru ve güvenli kullanılması, sosyal medya bağımlılığını önlemek için izlenebilecek yollar, hesapların gizliliği ve internet alanına dair hukuki hak ve sorumlulukları aktarmak amacıyla uygulanan Kontrol Bende Projesi eğitimi 4 Mart 2020 tarihinde Facebook İstasyon’da (İstanbul) gerçekleştirilecektir. Sen de bize katıl!”

Eğitim, her yaş aralığından kendini bu alanda geliştirmek isteyen herkesin katılımına açıktır. Etkinliğe katılım ücretsizdir.

Eğitim içeriği

Sosyal Medya Nedir?

Facebook kullanımı

Instagram Kullanımı

Güvenlik Önlemleri

Gizlilik Ayarları

Dijital Hukuk

Facebook Bize Neler Sağlıyor?

Proje Hakkında

Kontrol Bende Projesi, Facebook ve Habitat Derneği ortaklığında hayata geçirilmiştir. Proje kapsamında Türkiye’de 30 ilde gönüllü eğitmenler ile çevrimiçi emniyet konusunda farkındalığı arttıracak yüz yüze yerel eğitimler düzenlenmektedir.

Proje kapsamında verilecek eğitimlerle katılımcıların sosyal medya araçlarından özellikle Facebook güvenlik kurallarını öğrenmesi ve online ortamda kişisel bilgi güvenliklerini en doğru şekilde sağlamaları konusunda gerekli bilginin aktarılması sağlanmaktadır. Kişisel bilgilerin ve sosyal medya hesabının güvenliği konusunda sürekli olumsuz durumlarla karşılaşan bireylerin bu olumsuz durumlar meydana gelmeden alınabilecek önlemler konusunda farkındalık sağlanması hedeflenmektedir.

Eğitim Tarihleri:

4 Mart 2020 Çarşamba 16:00 – 18:00

Not: Başvurular belirtilen eğitim tarihlerinden bir gün önce kapatılacaktır.

[elfsight_social_media_icons id=”2″]