Sen de çiftçilerin finansal okuryazarlıklarının geliştirilmesi konusunda gönüllü eğitmen olmak istiyorsan  13 – 16 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitmen eğitimlerine başvuru yapabilirsin.

Paramı Yönetebiliyorum Projesi “Çiftçiler için Finansal Okuryazarlık” müfredatına yönelik 13 –  16 Şubat 2020 tarihlerinde düzenlenecek eğitmen eğitimleri kapsamında 50 kişilik kontenjan bulunmaktadır. Eğitim Türkiye’nin Akdeniz ve Ege bölgesinden gelecek başvurularına açıktır. Başvuru İlleri (Adana, Antalya, Burdur, Hatay, Isparta, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş, İzmir, Aydın, Manisa, Denizli, Muğla, Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak) illeri değerlendirmeye alınacaktır.

Değerlendirmelerde cinsiyet dengesi, bölgesel dağılım, finansal okuryazarlık ve kırsal kalkınma konularına ilgi göz önünde bulundurulacaktır. Sen de çiftçilerin finansal bilinçlenmesi konusunda gönüllü olmak istiyorsan hemen başvur.

Kimler eğitmen olabilir? 

Üniversite öğrencileri (Ziraat Fakültesi öğrencileri ve kırsal kalkınmaya yönelik ders alan öğrenciler öncelikli değerlendirilecektir), kırsal kalkınma ile ilgili kuruluş çalışanları, kırsal kalkınma alanına ilgisi olan ve/veya gönüllü proje eğitmeni olma ve çiftçilerle çalışma motivasyonuna sahip olan 18 yaş ve üzeri bireylerin eğitmen eğitimine başvurmasını bekliyoruz.

Eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir?

Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda yerel eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde en az 150 çiftçiye ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir. Ayrıca yaşadığı ilde projenin eğitim dışı faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin savunuculuğunu yapması beklenmektedir.

Eğitmen eğitiminin detayları nelerdir?

  • Katılımcıların yol, konaklama ve 3 öğün yemek masrafları proje tarafından karşılanacaktır.
  • Eğitimin gerçekleşeceği şehir bilgisi sadece başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler ile paylaşılacaktır.
  • Katılımcıların eğitimin tamamına katılması gerekmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 2 Şubat 2020