Eğitimler, Cisco Networking Academy üzerinden asenkron gerçekleştirilecektir. Eğitimlere 20 Ekim tarihine kadar aşağıda bulunan bağlantılardan katılım sağlayabilirsiniz. Katılım sağladığınız gün itibariyle sertifika hakkı kazanabilmek için 12 Kasım tarihine kadar eğitimi tamamlamanız gerekmektedir.

Sorularınız için berkay@habitatdernegi.org adresine mail atabilirsiniz. 

Programming Essentials in Python

Kendi bilgisayar programınızı yazmak ne kadar harika olurdu? Veya milyonlarca insanın hoşuna gidebilecek bir web veya masaüstü uygulaması tasarlayabilir misiniz? Python’da kod yazmayı öğrenirseniz her ikisi de bir olasılıktır. Python, yeni başlayanlar ve teknoloji devleri, Google, Facebook, Dropbox ve IBM tarafından kullanılan çok yönlü, nesne yönelimli programlama dilidir. Python, Güvenlik, Ağ ve Nesnelerin İnterneti alanında kariyer yapmak isteyen genç geliştiriciler için de tavsiye edilir. 

Eğitim Dili: Türkçe 

IT Essentials

Giriş seviyesi BT işleri için temel bilgisayar ve kariyer becerilerini kapsar. Katılımcıların bilgisayar ve mobil cihazları yapılandırmak ve sorunlarını gidermek için gereken becerileri ve yöntemleri öğrenebilecekleri eğitim modülüdür. 

Eğitim Dili: Türkçe 

Cybersecurity Essentials

Siber güvenlik alanında suçluların ve kahramanların özelliklerini tanımlayabileceğiniz, gizliliği korumak için ürünlerin nasıl kullanıldığını öğrenebileceğiniz, siber güvenlik önlemleriyle ilgili gizlilik bütünlük ve kullanılabilirlik ilkelerini kavrayabileceğiniz eğitimi modülüdür. 

Eğitim Dili: İngilizce