Geleceğini Şimdi Yönet Projesi Eğitmenlerini Arıyor!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Sen de finansal bilinç, krediler ve hesaplanabilir risk konularında farkındalık yaratılması amacıyla hayata geçirilen Geleceğini Şimdi Yönet Projesi’nin gönüllü eğitmeni olarak; gençler arasında bilinçli borçlanma sisteminin yaygınlaştırılması, bütçe yönetim ve planlanması konularında eğitimler verebilirsin.

Gönüllü eğitmen olmak istiyorsan; 1- 4 Aralık 2016 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek eğitmen eğitimine başvuru yapabilirsin.

Geleceğini Şimdi Yönet Projesi’nin İstanbul’da düzenlenecek eğitmen eğitimi için 30 kişilik kontenjan bulunmaktadır. Eğitim tüm Türkiye’den gelecek başvurulara açık olup; değerlendirmelerde cinsiyet dengesi, bölgesel dağılım göz önünde bulundurulacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 20 Kasım 2016

Kimler eğitmen olabilir?

Sivil toplum kuruluşları, öğrenci kulüpleri, gençlik meclisleri gibi gençlik çalışmalarında bulunan kurumlarda yer alan ve/veya gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip, 15-30 yaşları arasındaki gençlerin eğitmen eğitimine başvurmasını bekliyoruz.

Eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir?

Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda yerel eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde en az 400 kişiye ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir. Ayrıca yaşadığı ilde projenin eğitim dışı faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin savunuculuğunu yapması beklenmektedir.

Eğitmen Eğitimi Detayları Nelerdir?

Eğitmen eğitimini 1- 4 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştireceğiz. Katılımcıların konaklama, yeme içme ve ulaşım masrafları tarafımızdan karşılanacaktır.

Eğitmen eğitimi; yaygın eğitim yöntemleri kullanılarak proje master eğitmenleri ve Experian uzmanları tarafından verilecektir.

Geleceğini Şimdi Yönet Projesi:

Bilgi hizmetleri şirketi Experian, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Habitat Derneği ortaklığıyla 2012 yılında hayata geçirilmiştir. 2013 yılında Kredi Kayıt Bürosu’nun da katılımıyla güçlenen ‘Geleceğini Şimdi Yönet’ Projesi ile üniversiteli gençlerin, kadın girişimcilerin ve KOBİ’lerin finansal riskler konusunda kendilerini geliştirmelerine destek olmaya devam etmektedir. Geleceğini Şimdi Yönet Projesi’nin gönüllü eğitmenleri, bu destek kapsamında; sorumlu borçlanma, bankalar ve finans sektöründeki aktörlerle ilişkilerin etkin yönetimi ve finansal yönetim konusunda eğitimler veriyor.

Her türlü sorunuz için 0212 265 33 14 numaralı telefondan ya da ugurcan@habitatdernegi.org adresinden bilgi alabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Benzer Yazılar