Kadın için Teknoloji Projesi Eğitmen Eğitimi Başvuruları Başladı!

[vc_row][vc_column][vc_column_text animation_delay=”0″]Teknosa ve Habitat iş birliği ile gerçekleştirilen “Kadın için Teknoloji” Projesi ile kadınların hayatın ritmine ayak uydurabilmeleri, kendilerini geliştirebilmeleri ve ekonomik yönden güçlenebilmeleri için bilgisayar, akıllı telefon gibi iletişim teknolojilerinden etkin şekilde yararlanmaları ve ihtiyaç duydukları noktalarda dijital dünyada girişimcilik becerilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir. Kadınların hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelen teknolojiyi etkin kullanmalarını sağlayarak, kişisel gelişimlerine, kültürel ve sosyal yaşamlarına katkıda bulunmaları amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda Kadın için Teknoloji Projesi Eğitmen Eğitimi 22 – 25 Nisan 2021 tarihleri arasında  4 gün boyunca online olarak Zoom üzerinden gerçekleştirilecektir. Eğitim kontenjanla sınırlıdır.

Eğitmen Eğitimi Tarihi: 22 – 25 Nisan 2021 (4 Gün)

Son Başvuru Tarihi: 16 Nisan 2021

Detaylı eğitim programı, eğitime kabul edilen katılımcılar ile ayrıca paylaşılacaktır.

Sen de bu amaca ortak olmak istersen hemen Başvuru Formunu doldurabilirsin.[/vc_column_text][vc_empty_space][et_accordion][et_accordion_item title=”Eğitmen Eğitiminin Kapsamı Nedir?”][vc_column_text animation_delay=”0″]Eğitim kapsamında gönüllü eğitmen adaylarına yerelde gerçekleştirecekleri eğitim programı aktarılacaktır.

Hedef kitleye yönelik verilecek dijital okuryazarlık teknoloji eğitimleri aşağıdaki konuları içermektedir:

  • E-Hizmetler
  • Kadınların e-hizmet (e-devlet, e-nabız) kullanımına yönelik beceri ve farkındalığın arttırılması
  • Sosyal Medya
  • Kadınların sosyal medya okuryazarlık oranlarının arttırılması için yüz yüze eğitimlerin gerçekleştirilmesi
  • Güvenli İnternet
  • Ailelerin güvenli internet kullanımını desteklemeye yönelik ebeveynler için güvenli internet eğitimlerinin yaygınlaştırılması
  • Dijital Okuryazarlık
  • Kadınların ekonomik ve sosyal yaşama katılım sağlaması için gerekli olan teknoloji entegrasyonunu kapsamında; bilgisayar kullanım alanları ve temel kavramları, internete giriş ve e-posta gönderimi, genel uygulama eğitimlerinin gerçekleştirilmesi.
[/vc_column_text][/et_accordion_item][et_accordion_item title=”Kimler Eğitmen Olabilir?”][vc_column_text animation_delay=”0″]Gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip, projeye zaman ayırabilecek, temel teknoloji bilgisine sahip, teknolojiyi takip eden ve programlamaya ilgisi olan, analitik düşünebilen, sorumluluk sahibi, sunum becerisi kuvvetli, yaptığı çalışmayı raporlayabilme becerisi olan, meraklı ve öğrenmeye açık olan 18 yaş üstü bireylerin eğitmen eğitimine başvurmasını bekliyoruz.

Eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir?

Gönüllü eğitmenlerden, proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda ayda minimum 2 defa eğitim verebilmeleri, eğitim raporlamasını düzenli bir şekilde yapmaları diğer Habitat gönüllü eğitmenleri ile iletişimde olmaları beklenmektedir. Ayrıca Habitat Derneği’nin ve projenin tanıtım faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin elçiliğini yapması beklenmektedir.[/vc_column_text][/et_accordion_item][/et_accordion][vc_empty_space][vc_column_text animation_delay=”0″]Sorularınız için ali@habitatdernegi.org  adresine mail atabilirsiniz.[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”Başvuru İçin Tıklayınız” color=”warning” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fform.jotform.com%2F210893186093966|||”][/vc_column][/vc_row]

Benzer Yazılar