Dijitalleşen dünyada güvenli internet kullanımı ile bireylerin kişisel bilgi güvenliğini doğru yönetmeleri konusunda bilgi sahibi olmaları amacıyla uygulanan Kontrol Bende Projesi Çevrim içi Güvenlik Eğitimi 11 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirilecektir. 

Sen de sosyal medya hesaplarını daha güvenli bir şekilde kullanmak ve kişisel bilgi güvenliğini sağlamak istiyorsan, Kontrol Bende Projesi Çevrim içi Güvenlik Eğitimi’ne hemen başvur!  

Eğitim içeriği 

  • Sosyal medyaya giriş 
  • Güvenlik önlemleri 
  • Gizlilik ayarları
  • Kriz anında doğru bilgi alma ve bilgiyi doğrulama
  • Dijital hukuk
  • Facebook bize neler sağlıyor?
  • Siber zorbalık 

Kimler eğitime katılabilir?    

Eğitim, bu alanda bilgi sahibi olmak ve kendini geliştirmek isteyen tüm yaş aralığından katılımcıların başvurularına açıktır.    

Eğitimin detayları nelerdir?    

Çevrim içi gerçekleştirilecek olan eğitime katılım ücretsizdir. Eğitimin linki, katılımcılar ile eğitimin yapılacağı gün sms yoluyla paylaşılacaktır.    

Eğitim Tarihi ve Süresi:  11.11.2021 / 19.00-21.00 

Son Başvuru Tarihi:  11.11.2021

Proje Hakkında 

Facebook ve Habitat Derneği ortaklığında hayata geçirilen Kontrol Bende Projesi, gönüllü eğitmenler aracılığıyla Türkiye’nin 81 ilinde verdiği yüz yüze ve çevrim içi eğitimlerle dijital güvenlik konusunda farkındalık sağlamayı amaçlamaktadır. Günümüz dijitalleşen dünyasında kişisel bilgilerin ve sosyal medya hesaplarının güvenliği konusunda sürekli olumsuz durumlarla karşılaşan bireylerin, söz konusu olumsuz durumlar meydana gelmeden alınabilecek önlemler konusunda farkındalıklarını artırmayı amaçlayan proje kapsamında verilen eğitimlerle, katılımcıların sosyal medya kanallarından özellikle Facebook güvenlik kurallarını öğrenmesi ve çevrim içi ortamda kişisel bilgi güvenliğini en doğru şekilde yönetmesi konusunda gerekli bilgilerle donatılması hedeflenmektedir.