Habitat Derneği ve Facebook ortaklığıyla “Kontrol Bende” Projesi gönüllü eğitmenlerini arıyor!

Kontrol Bende Projesi, Kişisel bilgilerin ve sosyal medya hesabının güvenliği konusunda sürekli olumsuz durumlarla karşılaşan bireylerin bu olumsuz durumlar meydana gelmeden alabilecekleri önlemler konusunda farkındalık sağlamasını hedeflemektedir. Bu kapsamda sosyal medya araçlarından özellikle Facebook güvenlik kurallarının öğrenilmesi ve online ortamda kişisel bilgi güvenliklerini en doğru şekilde sağlanması konusunda gerekli bilginin aktarılması sağlanacaktır. Proje 30 ilde yürütülmektedir.

Bu kapsamda Proje Eğitmen Eğitimi 21-24 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Kimler eğitmen olabilir?

Sivil toplum kuruluşları, öğrenci kulüpleri, gençlik meclisleri gibi gençlik çalışmalarında bulunan kurumlarda yer alan ve/veya gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip 15-30 yaşları arasındaki proje illerinde yaşayan gençlerin eğitmen eğitimine başvurmasını bekliyoruz.

 Eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir?

Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda yerel eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde en az 150 kişiye ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir. Ayrıca yaşadığı ilde projenin eğitim dışı faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin savunuculuğunu yapması beklenmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 10 Şubat 2019

Başvuru Formuna Ulaşmak için Tıklayınız.

Sorularınız için kontrolbende@habitatdernegi.org adresine mail atabilirsiniz.

[cs_fancybox icon_type=”outlined” icon_shape=”circle” icon_size=”lg” title=”BAŞVUR!” icon=”im-quill3″ icon_background=”#d9534f” icon_color=”#ffffff” box_background=”#d9534f” box_text_color=”#ffffff” box_title_color=”#ffffff” link=”url:https%3A%2F%2Fform.jotform.com%2F90132969212960||target:%20_blank|”]

Kontrol Bende Projesi Gönüllü Eğitmeni Ol!
Son Başvuru Tarihi: 10 Şubat 2019

[/cs_fancybox]

Eğitmen eğitiminin detayları nelerdir?

  • Katılımcıların yol, konaklama ve 3 öğün yemek masrafları proje tarafından karşılanacaktır.
  • Eğitimin gerçekleşeceği şehir bilgisi sadece başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler ile paylaşılacaktır.
  • Katılımcıların eğitimin tamamına katılması gerekmektedir.

Proje İlleri

Ankara, Antalya, Adana, Balıkesir, Bursa, Bolu, Erzurum, Elazığ, Eskişehir, Hatay, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırklareli, Konya, Kütahya, Manisa, Malatya, Mardin, Mersin, Muğla, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Rize, Uşak, Trabzon ve Yalova.

[elfsight_social_media_icons id=”2″]