Kültür Turları – İstanbul, Tüyap Kitap Fuarı

[vc_row][vc_column][vc_tabs][vc_tab title=”Türkçe” tab_id=”1569419542-1-74″][vc_column_text]Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının ve Ev Sahibi Toplumun Dayanıklılığının Artırılması Projesi

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Birleşmiş Milletler Kadın Birimi tarafından Habitat Derneği ortaklığında uygulanan “Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının ve Ev Sahibi Toplumun Dayanıklılığının Artırılması ” Projesi, Suriyeli ve ev sahibi kadınların ve kız çocuklarının sosyal uyumunu ve yaşam becerilerini, iki ana program uygulayarak arttırmayı hedefliyor: Sosyal Uyum Programı ve Beceri Geliştirme Programı.

Proje illerinde (Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis ve İstanbul) kentsel gezi turları, müze ziyaretleri, iş fuarı ziyaretleri ve gastronomi fuarı ziyaretleri gibi sosyal adaptasyon ve kültürel bilgilendirme aktivitelerinin düzenlenecek. Bu sadece her iki toplumun sosyal entegrasyonunu kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda toplumsal katılım yoluyla kadınların ve kız çocuklarının özgüvenini geliştirecek ve iki toplumun kadınları arasındaki dayanışmayı artıracak.

Habitat Derneği Mülteci Çalışmaları Programı Suriyeli Kadın ve Kız Çocuklarının ve Ev Sahibi Toplumun Dayanıklılığının Artırılması Projesi kapsamında 09 Kasım  2019 tarihinde  Tüyap Kitap Fuar’ına “Kültürel Gezi” düzenliyoruz. Düzenlenecek olan gezi kapsamında 30 kişilik kontenjan bulunmaktadır.

*** Bu etkinlik sadece İstanbul’da yaşayan kadınların ve kız çocuklarının başvurusuna açıktır. 

Etkinlik Planı:

  • Etkinlik Süresi 4 saat
  • Kadınlar arasında ilgilendikleri konularda tartışmalar sağlanacaktır.
  • Etkinlik sırasında katılımcılara öğle yemeği verilecek.

Son Başvuru Tarihi: 04.11.2019[/vc_column_text][/vc_tab][vc_tab title=”العربية” tab_id=”1569419542-2-48″][vc_column_text]

مشروع التماسك الاجتماعي والمرونة للنساء والفتيات من السوريين والمجتمع المضيف.

بتمويل من الاتحاد الأوروبي وتنفيذه جمعية الهبيتات ووحدة المرأة بالأمم المتحدة، يهدف إلى تحسين التماسك الاجتماعي والمهارات الحياتية للنساء والفتيات من المجتمع السوري والمجتمع المضيف مع برنامج التكيف الاجتماعي وبرنامج تنمية المهارات.سيتم تنظيم أنشطة التكيف الاجتماعي والمعلومات الثقافية مثل جولات مشاهدة المعالم الحضرية، وزيارات المتاحف، وزيارات المعارض التجارية، وزيارات المعرض لفن الطهو في مقاطعات المشروع (غازي عنتاب، شانلي أورفا، كيليس واسطنبول). لن يؤدي ذلك إلى تسهيل الاندماج الاجتماعي لكلا المجتمعين فحسب، بل سيعزز أيضًا الثقة بالنفس لدى النساء والفتيات من خلال المشاركة الاجتماعية وزيادة التضامن بين نساء المجتمعين.

برنامج العمل مع  اللاجئين التابع لجمعية الهبيتات نحن ننظم رحلة ثقافية في 09 تشرين الثاني  2019 في نطاق مشروع التماسك الاجتماعي والمرونة للنساء والفتيات من السوريين والمجتمع المضيف. هناك حصة لعدد 30 شخص في هذا النشاط.

أنشطة المشروع متاحة فقط للنساء والفتيات.

*** هذا النشاط فقط النساء والفتيات اللواتي يعشن في إسطنبول هذا النشاط مجاني

خطة النشاط:

مدة النشاط 4 ساعات

سيتم تسيير الحوارات بين النساء في مواضيع تهمهم.

سيتم تقدير وجبة غداء سريعة للمشاركات خلال النشاط.

أخر موعد لتقديم طلبات التسجيل في

04 تشرين االثاني  2019

لتقديم طلبات التسجيل اضغط هنا

[/vc_column_text][/vc_tab][/vc_tabs][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”Başvurmak için tıklayın. | اضغط هنا لتعبئة طلب التسجيل” style=”outline” color=”primary” align=”center” i_align=”right” i_icon_fontawesome=”fa fa-mouse-pointer” button_block=”true” add_icon=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.jotform.com%2Fform%2F92912955748977%23preview||target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row]

Benzer Yazılar