Solve for Tomorrow Yarışması

[vc_row][vc_column][vc_column_text animation_delay=”0″]Habitat Derneği ve Samsung tarafından yürütülen Solve for Tomorrow (Yarın İçin Çözümler) Projesi kapsamında düzenlenecek olan yarışmaya katıl, geleceğin dünyasına fikirlerinle damga vur!

Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarına olan ilgiyi artırmayı amaçlayan Solve for Tomorrow kapsamında düzenlenen yarışma, 8-12. sınıftaki öğrencilerin tasarladığı teknolojik çözümlerin toplumun ve çevrenin gelişimine sağladığı pozitif etkiyi gösteren benzersiz bir öğrenme fırsatı sunmaktadır.

Katılımcılardan hangi alanlarda proje geliştirmeleri bekleniyor?

Yarışma katılımcılarından STEM’i (STEM; fen, teknoloji, matematik ve mühendislik alanların iç içe geçerek kullanıldığı, müfredatlar arası bir yaklaşım olup öğrencilerin fen ve matematik derslerinde öğrendiklerini günlük hayatta mühendislik ve teknoloji ile birlikte kullanmasını amaçlar) aktif ve etkin bir şekilde kullanmaları beklenmektedir. Yarışmaya katılmak isteyen katılımcılar aşağıda başlıklar özelinde projeler geliştirmelidir:

  • Temiz ve Erişilebilir Enerji Üretimi ve Tüketimi 
  • Akıllı ve Sürdürülebilir Şehir Uygulamaları 
  • Atık Yönetimi ve Bilinçli Tüketim 
  • İklim Eylemi (Karasal ve Sudaki Yaşamın Korunması) 

Yarışma aşamaları nelerdir?

Solve for Tomorrow yarışması 3 aşamadan oluşmaktadır. Birinci turu geçerek ikinci tura kalan ekipler mentorluk desteği alacaklardır.  Finale kalan ekiplere ise projelerine destek olmak amacı ile uzman mentor desteği ve “Etkili Sunum Teknikleri” eğitim desteği alacaklardır. 

Yarışmaya kimler başvurabilir?

Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanında projeler üreterek, toplumun gelişimine fayda sağlamak isteyen 8-12. sınıflardaki tüm öğrenciler ekiplerini oluşturarak yarışmaya katılabilir.

Kazananlarını bekleyen ödüller!

Birinci olan ekibe, 30.000 TL değerinde Samsung Online Mağaza’da tüm ürünlerde geçerli hediye çeki verilecektir.

İkinci olan ekibe, 25.000 TL değerinde Samsung Online Mağaza’da tüm ürünlerde geçerli hediye çeki verilecektir.

Üçüncü olan ekibe, 20.000 TL değerinde Samsung Online Mağaza’da tüm ürünlerde geçerli hediye çeki verilecektir.

Son Başvuru Tarihi: 15 Ocak 2023[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”Başvuru için Tıklayın” color=”primary” size=”lg” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.jotform.com%2Fform%2F222073522954959|target:_blank”][/vc_column][/vc_row]

Benzer Yazılar