Webinar – Kriz Dönemlerinde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği: Covid-19 ve Kadınlar

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, İstanbul Teknik Üniversitesi, Coca Cola Türkiye ve Habitat Derneği tarafından yürütülen Kız Kardeşim Projesi kapsamında UNFPA, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Toplumsal Cinsiyet Program Koordinatörü, Meltem Ağduk’un konuk olacağı Kriz Dönemlerinde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği: Covid-19 ve Kadınlar , web konferansı 23 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Evde kal, #OnlineKal ve bize katıl!”

Web Konferansı, her yaş aralığından kendini bu alanda bilgi sahibi olmak isteyen ve kendini geliştirmek isteyen herkesin katılımına açıktır. Etkinliğe katılım ücretsizdir.

Web Konferans İçeriği;

  • Kriz Dönemlerinde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği: Covid-19 ve Kadınlar
  • Toplumsal Cinsiyet Kavramları,
  • Toplumsal Cinsiyet Eşitliğiyle Kriz Dönemleri,
  • Toplumsal Cinsiyet Perspektifi Nasıl Geliştirilir

Proje Hakkında

Kadınların ekonomik hayata katılımı konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donatılarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almaları için desteklenmesi amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Coca-Cola Türkiye iş birliği ile yürütülen Kız Kardeşim Projesi, bu eşitsizliği ortadan kaldırmakta önemli rol oynamış olup 2018-2019 yılları içerisinde 40 ilde gerçekleştirilmiş finans, bilişim, iletişim ve girişimcilik eğitimleriyle 20.000’den fazla kadına ulaşmıştır. Ayrıca 2018 yılı itibariyle yola çıkan gezici eğitim tırımız ile 1.700’den fazla kadına ulaşmıştır. 2019 yılında bu eğitimlere ek olarak, kadınların gıda girişimciliği üzerine iş geliştirme süreçlerin de 11 kadına hibe desteği sağlamıştır. 2020 döneminde Kız Kardeşim Projesi, eğitim müfredatları ve gezici eğitim tırı ile 10.000 kadına ulaşmayı hedeflemektedir. Yerel Lezzet Programı kapsamında hibe almaya hak kazanan kadınlar eğitim programlarıyla 2020 yılında desteklenmeye devam edecektir. Ayrıca proje kapsamında ‘Girişimci Kadınlar ile İlham Buluşmaları’ organize edilecek ve kadınlar arasındaki iletişim köprüsünün güçlenmesi desteklenecektir.

Web Konferans Tarihi: 

23 Haziran 2020 Salı 14:00 – 16:00

Son Başvuru Tarihi:

22 Haziran 2020 – 23:59

Online gerçekleşecek olan web konferans linki katılımcıların başvurularını yapmış oldukları e-mail hesapları üzerinden paylaşılacaktır.

[/vc_column_text][vc_btn title=”Başvurmak için tıklayın.” style=”outline” color=”orange” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fform.jotform.com%2F201563299122958|||”][/vc_column][/vc_row]

Benzer Yazılar