Dijitalde Hayat Kolay Projesi ve KEDV İş Birliği ile Kadınlar Dijital Okuryazarlık ve Dijital Pazarlama Eğitimlerinde Buluştu! – With “Life is Simpler in Digital” Project and KEDV cooperation, Women Gathered in Digital Literacy and Digital Marketing Training!

[vc_row][vc_column][vc_tta_tabs][vc_tta_section title=”Türkçe” tab_id=”1658752661348-4e436335-c0fd”][vc_column_text animation_delay=”0″]Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Habitat Derneği ve Türk Telekom ortaklığında yürütülen kadınların bilgi ve iletişim teknolojileri, e-hizmetler ve e-ticaret gibi konularda bilgi birikimlerini geliştirmeyi amaçlayan “Dijitalde Hayat Kolay” projesi kapsamında, 19-20 Ekim 2022 tarihlerinde, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) iş birliği ile Ankara’da Dijital Okuryazarlık ve Dijital Pazarlama eğitimleri gerçekleştirildi. Kadınlar aldıkları eğitimler ile dijital yetkinliklerini geliştirme imkanını yakaladı ve dijital pazarlamanın sunduğu fırsatlarla tanıştı.

Dijital Okuryazarlık Eğitimi ile kadınlar dijital dönüşüm süreci, dijital ayak izi ve dijital güvenlik konularında bilgiler edinirken e-devlet, e-nabız, e-bankacılık gibi e-hizmetlerden nasıl faydalanabileceklerini ve sosyal medya araçlarını uygulamalar yaparak deneyimleme fırsatına sahip oldu.

Dijital Pazarlama Eğitimi ile sosyal medya pazarlaması, sosyal medyada başarılı olma ipuçları, internet reklamcılığı gibi konularda bilgiler edinirken sıfırdan e-ticarete nasıl başlayacaklarını öğrenmiş oldu.

Eğitimlerde Canva gibi yeni nesil dijital platformların tanıtılmasının yanı sıra Türkiye’de en aktif kullanılan ve en sevilen sosyal medya hesaplarından olan Instagram’ı kullanmayan kadınlar Instagram ile buluştu, evde üretim yapan kadınlarla profesyonel işletme hesapları oluşturuldu.

“Dijitalde Hayat Kolay” projesi ile 10 bin kadına ulaşılması hedefleniyor!

Proje kapsamında 2014-2019 yılları arasında “İnternetle Hayat Kolay” ismiyle 50 bin kişiye internet okuryazarlığı eğitimleri verildi. 2019-2021 yılları arasında “Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay” ismiyle devam eden projede dijital pazarlama eğitimleri ile yaklaşık 5 bin kadına ulaşıldı. Projenin yeni döneminde ise “Dijitalde Hayat Kolay” ismiyle 10 bin kadına ulaşılması hedefleniyor.

Yüz yüze eğitimlerin yanı sıra kadınlarla her hafta online ortamda buluşuluyor. Ayrıca proje kapsamında Dijital Pazarlama Eğitimi ile Tasarım Odaklı Düşünme Atölyesi’nden faydalanan kadınlara mentorluk ve hibe destekleri de sağlanacaktır.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”English” tab_id=”1658752661365-b37a8f43-16e3″][vc_column_text animation_delay=”0″]Union of Chambers and Commodity Exchanges of Turkey (TOBB), United Nations Development Program (UNDP), Habitat Association, and the Türk Telekom aims to support women’s active participation in social life by socio-economically strengthening them, and raising awareness of women in entrepreneurship, and technology skills through digital marketing training and mentorship program. In the scope of the project, Digital Literacy and Digital Marketing Training were held on 19-20 October 2022 with KEDV. With the training they received, women had the opportunity to develop their digital competencies and were introduced to the opportunities offered by digital marketing.

With the Digital Literacy Training, women had the opportunity to experience how they can benefit from e-services such as e-government, e-pulse, e-banking, and social media tools by making applications while gaining information on the digital transformation process, digital footprint, and digital security.

With the Digital Marketing Training, women learned how to start e-commerce from scratch while gaining information on social media marketing, tips for being successful in social media, and internet advertising.

In the training, introduction of new generation digital platforms such as Canva. The women who do not use Instagram, one of the most actively used and most popular social media accounts in Turkey, met with Instagram, and professional business accounts were created for women who produce at home.

The “Life is Simpler in Digital” project, is aimed to reach 10 thousand women!

Within the scope of the project, internet literacy training was given to 50 thousand people under the name of “Life is Simpler with Internet” between 2014-2019. In the project, which continued under the name “Life is Simpler with Internet-For Women’s Goal” between 2019-2021, approximately 5 thousand women were reached through digital marketing training. The new period of the project is aimed to reach 10 thousand women with the name “Life is Simpler in Digital”.

In addition to face-to-face training, women meet online every week. Furthermore, mentorship and grant support will be provided to women who benefit from Digital Marketing Training and Design Thinking Workshop within the scope of the project.[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_tabs][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

Benzer Yazılar