Dönüşen KOBİ Programı Finansal Risk Yönetimi Eğitimi

Standard Chartered Foundation tarafından finanse edilen, Youth Business International ve Habitat Derneği ortaklığında yürütülen Dönüşen KOBİ Programı, Covid-19 sebebiyle zorluk yaşayan KOBİ ve genç girişimcilerin teknoloji ve finans alanında dayanıklılıklarını artırmak amacıyla ücretsiz eğitimler, atölyeler ve podcast yayınları gerçekleştirmektedir. Eğitimlere katılan KOBİ ve genç girişimciler yılın son çeyreğinde düzenlenecek olan Ideathon, Girişimcilik Kampı ve Hızlandırıcı etkinliklerine dahil olup, hibe desteği kazanma şansı elde edecektir.  

Program kapsamında düzenlenen Finansal Dönüşüm Eğitimi 17 Nisan 2023 Pazartesi günü, saat 13:00’da gerçekleştirilecektir.  

Sen de finansal becerilerini artırarak dönüşen KOBİ’ler ve genç girişimciler arasında yerini almak istiyorsan Finansal Dönüşüm Eğitimi’ne HEMEN BAŞVUR! 

Kimler başvuruda bulunabilir? 

Eğitim, finansal dayanıklılığını artırmak isteyen KOBİ, girişimci ve girişimci adaylarının katılımına açıktır.   

Finansal Dönüşüm Eğitim İçeriği 

  • KOBİ’ler İçin Finansal Okuryazarlık 
  • İşletme Bütçe Yönetimi ve Riskleri 
  • Finansal Tablolara İlişkin Analizler 
  • İşletmelerde Finansal Kaynak Yönetimi 
  • KOBİ’ler İçin Kriz Yönetimi 

Eğitimin detayları nelerdir? 

  • Eğitim çevrim içi gerçekleştirilecektir.  
  • Eğitime katılım ücretsizdir.
  • Başvuruları olumlu sonuçlananlara geri dönüş yapılacak olup eğitim linki katılımcıların başvurularını yapmış oldukları e-mail adreslerine gönderilecektir.   

Son Başvuru Tarihi: 16 Nisan 2023 Saat: 23.59

Eğitim Tarihi: 17 Nisan 2023 Saat:13.00

Önemli Not: Yılın son çeyreğinde düzenlenecek olan Ideathon ve Girişimcilik Kampı’na katılıp hibe desteği alabilmek için proje kapsamında gerçekleştirilen eğitim oturumlarından en az birine katılım sağlamak zorunludur. 

 

Proje hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve eğitim sürecine dair her türlü sorunuzun cevabı için donusenkobi@habitatdernegi.org adresine mail atabilirsiniz.   

Proje Hakkında 

Covid-19 pandemisi dünyayı sağlık krizi açısından etkisi altına almışken, pandeminin beraberinde getirdiği ekonomik sorunlar da derinleşerek devam etmektedir. Büyük firmalarla karşılaştırıldığında daha kırılgan bir piyasaya ve finansal yapıya sahip olan KOBİ’lerin, Covid-19 pandemisi döneminde dayanıklılıklarının artırılıp sürdürülebilirliklerinin sağlanması kaçınılmaz bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Standard Chartered Foundation tarafından finanse edilen, Youth Business International ve Habitat Derneği ortaklığında yürütülen Dönüşen KOBİ Programı, Covid-19 sebebiyle zorluk yaşayan KOBİ ve genç girişimcilerin teknoloji ve finans alanında dayanıklılıklarını artırmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda, geçtiğimiz yıl Finansal Dönüşüm ve Dijital Dönüşüm eğitimleri verilmiş ve Girişimcilik Kampı ve Hızlandırıcı Programı’na dahil olup seçilen 5 KOBİ’ye hibe desteği verilmiştir. 2021 yılında 1000 kişiden fazla katılımcıya ulaşan Dönüşen KOBİ programı 2022 yılında da devam etmektedir. 

Benzer Yazılar