Geleceğini Tasarla Projesi Dijital Okuryazarlık Eğitimi

[vc_row][vc_column][vc_column_text animation_delay=”0″]Bireylerin dijital teknolojileri kullanırken bilgiyi bulma, anlama, analiz etme, üretme ve paylaşabilme becerilerini artırarak yeni medya ve iletişim ortamlarıyla etkin bir şekilde etkileşim kurmasını amaçlayan Geleceğini Tasarla Projesi kapsamında Dijital Okuryazarlık Eğitimi çevrim içi olarak gerçekleşecektir.  

Sen de dijital okuryazarlık becerilerini artırarak dijital teknolojileri daha etkin bir şekilde kullanmaya başlamak istiyorsan çevrim içi eğitimize katıl, dijital vatandaşlık kavramından internet hukuku ve etiği konularına varana kadar bilgi sahibi ol.   

Dijital Okuryazarlık Eğitim İçeriği

  • Teknolojinin ve medyanın gelişim sürecinin aktarılması,  
  • Dijital vatandaş kavramına dikkat çekilmesi,  
  • Dijital ortamda bireylerin kendi güvenliklerini sağlayarak bilinçli birer kullanıcı olabilmeleri konusunda bilgi aktarılması,  
  • İnternet hukuku ve etik konusunda bilgi aktarılması hedeflenmektedir.   

Kimler eğitime katılabilir? 

Eğitim her yaş aralığından, dijital okuryazarlık alanında bilgi sahibi olmak ve kendini geliştirmek isteyen katılımcılara açıktır.   

Eğitim detayları nelerdir? 

Çevrim içi gerçekleşecek olan eğitime katılım ücretsizdir. Eğitim linki katılımcıların başvurularını yapmış oldukları e-mail adreslerine gönderilecektir.   

Eğitim Tarihi ve Süresi: 23 Kasım 2022 Çarşamba, saat 15:00-16:30

Sorularınız için ruzgar@habitatdernegi.org ve dijitaldonusum@habitatdernegi.org
adreslerine mail atabilirsiniz. Proje hakkında detaylı bilgiye  buradan ve  buradan   ulaşabilirsiniz.    

Proje Hakkında  

Geleceğini Tasarla Projesi, gençlerin yirmi birinci yüzyıl becerileriyle donanarak bilgi teknolojilerini kullanma yetkinliklerini geliştirmeyi ve profesyonel yaşamlarında onları destekleyecek dijital yetkinliklerini şekillendirerek istihdam edilebilirliklerini artırmayı hedeflemektedir. Microsoft ve Habitat Derneği ortaklığında, “Türkiye’de E-Yönetişimin Gelişimi için Gençlerin Etkin Kılınması” vizyonu doğrultusunda, “Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor” adıyla 2004 yılında yola çıkan proje; 2014 yılında “Geleceğini Tasarla” ismini almış ve bugüne kadar yüz binlerce gencin dijital becerilerini geliştirmede ve istihdamında önemli bir rol oynamıştır.   

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”Başvuru için Tıklayın” color=”danger” size=”lg” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fform.jotform.com%2F223052791283960|target:_blank”][/vc_column][/vc_row]

Benzer Yazılar