Girişimcilik Dünya Kupası Başvuruları 30 Ekim’e Uzatıldı!

[vc_row][vc_column][vc_column_text animation_delay=”0″]Girişimcilik Dünya Kupası (Entrepreneurship World Cup-EWC) Global Girişimcilik Network’ü (GEN) ve Monsha’at ortaklığında bu sene 4.kez düzenlenmektedir. EWC Türkiye Ulusal Yarışması bu yıl da Türkiye’deki girişimcileri geliştiren, destekleyen etkili programlar yapmak ve politikalar belirleyip uygulayarak Türkiye’nin girişimcilik ekosistemini güçlendirmek amacıyla kurulan GEN Türkiye Ulusal Organizatörlüğünde gerçekleştiriliyor.

Yarışmacıları bu yıl Türkiye Finalinde sürpriz ödüller, globalde ise toplam 1 milyon ABD Doları tutarındaki nakit ödül ve 10 milyon ABD Doları değerinde ayni hizmet ödülünü kazanma şansı bekliyor.

Girişimcilik Dünya Kupası (Entrepreneurship World Cup-EWC) Nedir?

Girişimcilik Dünya Kupası, fikir aşamasından ölçek büyütmeye kadar her seviyedeki girişimciyi, yolculuklarındaki bir sonraki aşamaya ulaşmalarına yardımcı olan bir programdır. EWC, potansiyel yatırımları yatırımcı sunumu, online eğitim kaynakları, mentorluk ve para ödülü gibi fırsatlarla birlikte global bir platforma erişimle birleştiriyor.

Girişimcilik Dünya Kupası Kriterleri Nelerdir?

 • Giriş ücreti yoktur.
 • Tüm dünyadaki herhangi bir girişim başvuruda bulunabilir ve başvuru sahibi olabilir.
 •  Başvuru sahipleri, ikamet ettikleri ülkede yasal olarak kayıtlı olmalı veya kayıt yaptırmayı planlamalıdır.
 • Başvurusu yapılacak girişimlerin, global final itibariyle 7 yıldan daha kısa süreli

faaliyette olması beklenmektedir.

 • EWC 2021 finalistleri, EWC 2022’e tekrar katılamaz.
 • Organizatörlerin çalışanları, iştirakleri, yan kuruluşları, reklam, tanıtım ajansları,

tedarikçiler ve yakın aile üyeleri yarışmaya katılamazlar.

Girişimcilik Dünya Kupası Aşamaları Nelerdir?

1. Başvuru (Haziran – 30 Ekim 2022)

Yarışmaya linkteki web sitesi adresinden başvuru yapılabilir. Başvurular otomatik olarak sürece dahil edilir ve aşamalarına uygun kategorilere ayrılır: Fikir, Erken, Büyüme.

2. Hızlandırıcı 1 (Temmuz – Ekim 2022)

Başvuru sahipleri Hızlandırıcı 1’e aşamalarına bakılmaksızın becerilerini geliştirmeleri ve online eğitim fırsatından yararlanması için davet edilir (örneğin yatırımcı sunumu eğitimi).

3. EWC Ulusal Yarışması (Kasım 2022)

Hızlandırıcı 1’i tamamlayan girişimler tüm dünyada paralel gerçekleşen EWC Ulusal Yarışması’na katılırlar. EWC Türkiye Yarışması, GEN Türkiye tarafından organize edilecektir. EWC Türkiye’ye başvuru yapan girişimciler GEN Türkiye tarafından belirlenen jüri tarafından değerlendirilir. Yarışmayı başarıyla tamamlayan girişimler “Global Finalist” olmaya hak kazanırlar.

4. Hızlandırıcı 2 (Ocak-Şubat 2023)

Tüm global finalistler iki veya üç dönemden oluşan bir online eğitim kampına katılmaya davet edilir. Bu eğitimlerde ekipler girişimlerinin kendine has zorluklarını keşfetme, uygulanabilir çözümler ortaya koyma ve sunumlarını etkili kılmak için tasarlanmış bire bir mentorluk oturumlarına katılırlar. Böylelikle girişimciler “EWC 100” arasında yer almak için kendilerini geliştirme fırsatı yakalarlar.

5. Değerlendirme (Şubat 2023)

Global finalistler, Hızlandırıcı 2’deki performanslarına göre değerlendirilir. Seçilen ilk 100 ekip “EWC 100” olarak adlandırılacak ve EWC Global Finali’ne katılmaya hak kazanırlar.

6. EWC Global Final (Mart 2023)

EWC 100, 1 Milyon Dolar nakit ve diğer milyonlarca dolarlık hizmet ve destek paketini kazanmak için Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a davet edilir.

7. EWC Sonrası Destek:

Tüm Global Finalistler, EWC’den sonra yarışmacıların tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmak için global bir network, rehberlik ve destek hizmetleri sunan GEN Starters Club’a kayıt edilir. EWC sonrası destek sağlamak için başka ortaklar da sağlanabilir.

Girişimcilik Dünya Kupası Ödülleri Nelerdir?

 • EWC 2022 Türkiye Ödülleri: 

EWC Türkiye, bu yıl ulusal finalistlerine ayni ve nakit olacak şekilde ödüller verecektir.

 • Kazananlar için belirlenen ödüller aşağıdaki gibidir:
  • Birinci: 300.000 TL Nakdi Ödül – 20 saat ücretsiz hukuk danışmanlığı – Global Hızlandırıcı Programı’na katılım hakkı
  • İkinci: 1 yıl ücretsiz Kolektif House Üyeliği – 20 saat ücretsiz hukuk danışmanlığı –  Global Hızlandırıcı Programı’na katılım hakkı
  • Girişimci Kadın Özel Ödülü – 150.000 TL Nakdi Ödül –  20 saat ücretsiz hukuk danışmanlığı  
 • EWC Seyahat Bursu: 

Tüm EWC 100 finalistlerine Riyad’da gerçekleşecek olan global finale ve final öncesi EWC Eğitim Kampı’na katılmak üzere 1 ekip üyesi için seyahat bursu verilecektir.

 • EWC 2022 Nakit Ödülleri: 

EWC 100, 10 milyon ABD Doları tutarında ayni hizmet ve 1 milyon ABD Doları tutarında nakit ödülü paylaşacaktır.

Şartlar ve Koşullar için lütfen tıklayınız.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”Başvuru için Tıklayın” color=”primary” size=”lg” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.genglobal.org%2Fewc%2F|target:_blank”][/vc_column][/vc_row]

Benzer Yazılar