Minik Eller Kod Yazıyor Eğitmen Eğitimi

Minik Eller Kod Yazıyor Projesi Gönüllü Eğitmenlerini Arıyor!

QNB Finansbank ve Habitat Derneği ortaklığında yürütülen Minik Eller Kod Yazıyor Projesi, çocukların bilgisayar programcılığı ile tanışıp kodlama yapma becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Çocukların yaparken/eğlenirken öğrenmesini amaçlayan eğitimler ile çocuklar sadece kodlama becerilerini değil; sanat, resim, müzik ve hikâye anlatıcılığı becerilerini hayal güçleri ve yaratıcılıkları ile birleştirmektedirler.   

Sen de çocukların hayal güçleri ve yaratıcılıklarını kodlama bilinciyle geliştirmelerine yardımcı olmak istiyorsan, 1-4 Şubat 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek Eğitmen Eğitimi’mize hemen başvur.    

Kimler eğitmen olabilir? 

Gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip, çocuklara kodlama eğitimi vermeye hedefli kişilerin eğitmen eğitimine başvurmasını bekliyoruz.  

Eğitmen Eğitim’inin detayları nelerdir?   

  • Eğitmen eğitimi yüz yüze  gerçekleşecektir. 
  • Eğitmen Eğitimi 1-4 Şubat 2024 tarihleri arasında, 4 gün sürecektir. 4 gün boyunca eğitim programına tam katılım göstermeniz ve otelde konaklamanız gerekmektedir.  
  • Kontenjan 25 kişiyle sınırlıdır.  
  • Eğitmen eğitimine, proje kapsamında, yalnızca proje illerinden gelen başvurular değerlendirmeye alınacaktır. 
  • Katılımcıların konaklama, yeme içme ve ulaşım masrafları tarafımızca karşılanacaktır. 
  • Eğitime bilgisayar ile katılım sağlamanız gerekmektedir.  

Proje İlleri: Ağrı, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bitlis, Bolu, Burdur, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Hakkari, İstanbul, İzmir, Karabük, Kırıkkale, Kırklareli, Kütahya, Muğla, Nevşehir, Rize,  Sakarya, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon. 

Eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir? 

Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda 6 saatlik online eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde 8-12 yaş aralığındaki çocuklara ayda en az 2 kez ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir.    

Gönüllü eğitmenlerin ayrıca yaşadığı ilde projenin eğitim dışı faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin savunuculuğunu yapması beklenmektedir.  

SON BAŞVURU TARİHİ: 21 Ocak 2024

Eğitmen Eğitimi’ne dair her türlü sorunun cevabını almak için dijitaldonusum@habitatdernegi.org adresine mail atabilirsin. 

Proje hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsin.

Benzer Yazılar