Minik Eller Kod Yazıyor Projesi Scratch Eğitimi

Minik Elleri programcılık ile tanıştırıp kodlama becerilerini geliştirmeyi amaçlayan Minik Eller Kod Yazıyor Projesi Scratch Eğitimi katılımcılarını arıyor!

Sen de kendi oyununu kodlamak istiyorsan Minik Eller Kod Yazıyor Projesi çevrim içi Scratch Eğitimi’ne hemen başvur, hayalindeki oyunu yaratmaya başla!

Kimler eğitime katılabilir?

Eğitim, Scratch Programı hakkında bilgi sahibi olmak ve kendini geliştirmek isteyen çocukların katılımına açıktır.

Eğitim detayları nelerdir?

  • Eğitimimiz uygulamalı bir eğitim olacağı için çocuklarımızın izler değil yapar pozisyonda olabilmeleri için eğitimde bilgisayar ve/veya tablet kullanmalarını öneririz.
  • Eğitimler çevrim içi gerçekleştirilecektir. Katılım ücretsizdir.
  • Eğitimimiz kontenjanla sınır olup, yalnızca olumlu durumda dönüş sağlanacaktır. Yoğunluk sebebiyle seçtiğiniz eğitim tarihlerinde mesaj gelmeme durumunda endişe etmeyin, ileri tarihte de olsa çocuklarımızı eğitime dahil edeceğiz.

Eğitim Tarihi ve Süresi (Eğitimimiz bir gündür. Katılmak istediğiniz tarih için formu doldurunuz): 

  • 15 Nisan 2023 saat 14:00-17:30
  • 29 Nisan 2023 saat 14:00-17:30

Eğitime dair her türlü sorunuzun için ersinkopuz@habitatdernegi.org
adresine mail atabilirsiniz.

Proje Hakkında 

Minik Eller Kod Yazıyor Projesi, çocuklar için kod eğitimini sürdürülebilir hale getirmek amacıyla hayata geçirilmiştir. QNB Finansbank ve Habitat Derneği tarafından yürütülen proje kapsamında gönüllü eğitmenlerimiz aracılığı ile uygulama illerinde, 8-12 yaş arası 3.000 öğrenciye 8 saatlik kod eğitim programı (2 saat algoritma öğretici etkinlikler ile 6 saat boyunca kodlama eğitimleri) uygulanması hedeflenmektedir. Çocukların yaparken/eğlenirken öğrenmesini amaçlayan proje, çocukların yaratıcılığını ve bilgisayar becerilerini geliştirmeyi, onları programcılık ile tanıştırıp kod okuryazarlığı bilincini yaymayı hedeflemektedir. Eğitimler ile çocuklar sadece kodlama becerilerini değil sanat, resim, müzik ve hikaye anlatıcılığı gibi hayal gücü ve yaratıcılık gerektiren becerilerini de geliştirmeleri için desteklenmektedirler.


Başvuru için Tıklayın

Benzer Yazılar