Facebook Dijital Gazetecilik Projesi’nin Eğitimleri Başlıyor!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Habitat Derneği, Facebook ve Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü iş birliğiyle hayata geçirilen Dijital Gazetecilik Projesi eğitimleri başlıyor!

Türkiye’de gazeteci ve gazetecilik öğrencilerini dijital gazetecilik, sosyal medya platformları ve hikayeleştirme konularında desteklemeyi amaçlayan Dijital Gazetecilik Projesi kapsamında ilk eğitimler Kasım ve Aralık aylarında aşağıda belirlenen tarihler arasında gerçekleştirilecektir. Gazeteciler, Gazetecilik ve Yeni Medya Bölümü öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitimde, “Haber Yayıncıları ve Facebook, Kitlenize Ulaşmak için Facebook, Haberler için Instagram ve Gazeteciler için Güvenli Facebook” başlıklarından oluşan müfredata göre eğitimler verilecektir.

Sen de mesleki gelişimine katkı sağlamak ve dijital dönüşüme ayak uydurmak istiyorsan, HEMEN BAŞVUR!

2019 Eğitim Takvimi:

  • 25 Kasım 2019
  • 29 Kasım 2019
  • 14 Aralık 2019
  • 15 Aralık 2019
  • 18 Aralık 2019

Eğitimin detayları

İstanbul’da Facebook İstasyon’da ücretsiz olarak verilecek eğitimler yarım gün sürecektir. Başvurusu olumlu sonuçlananlara geri dönüş yapılacaktır.

Eğitimin programında neler var?

Haber Yayıncıları ve Facebook

Kitlenize Ulaşmak için Facebook

Haberler için Instagram

Gazeteciler için Güvenli Facebook

Proje Hakkında:

Habitat Derneği, Facebook ve Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü iş birliğiyle hayata geçirilen Dijital Gazetecilik Projesi; Türkiye’de gazeteci ve gazetecilik öğrencilerini dijital gazetecilik, sosyal medya platformları ve hikayeleştirme konularında desteklemeyi amaçlamaktadır. Dijital Gazetecilik Projesi ile gazetecilerin ve gazeteci adaylarının mesleki gelişimlerine katkı sağlanması hedeflenmektedir. Diğer yandan, bu proje yazılı basının internet yayıncılığına entegrasyonunun sağlanmasına da katkı sağlayacaktır. Proje kapsamında, 2020 yılı sonuna kadar gazeteci ve gazeteci adayları olmak üzere toplam 1000 kişiye ulaşılması hedeflenmektedir. Proje ortaklarının medya kullanımı, dijital dünya, eğitim ve gazetecilik başlıklarındaki deneyimlerinin ortak bir değer sağladığı eğitim ile, bireysel gazetecilik yapan veya yapmayı hedefleyen veya bir kurumdan dahil olacak katılımcılara ulaşmak hedeflenmektedir. Eğitimler ilk etapta İstanbul’da gerçekleştirilecektir. İlerleyen dönemlerde Türkiye’de farklı noktalarda eğitim verilmesi hedeflenmektedir

SON BAŞVURU TARİHİ: 18 Kasım 2019 (Saat – 18:00)

Proje hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve eğitim sürecine dair her türlü sorunuzun cevabı için dijitalgazetecilik@habitatdernegi.org adresine mail atabilir ya da 0212 265 33 14/15 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.[/vc_column_text][vc_btn title=”Başvurmak için tıklayınız.” style=”outline” color=”primary” align=”center” i_align=”right” i_icon_fontawesome=”fa fa-mouse-pointer” button_block=”true” add_icon=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fform.jotform.com%2F92952239830968||target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row]

Benzer Yazılar